Jdi na obsah Jdi na menu

PilsAlive 2022

pilsalive-2022--48-.jpg

snimek1.png

snimek2.png

konal se 
v sobotu 25. 6. 2022 
Plzeň - Lobezský park

 

Papež František svolal na sobotu 25. června Světové setkání rodin, což zna­menalo jediné – naplánovat setkání rodin i v naší diecézi. To se uskutečnilo v Lobezském parku v Plzni společně s festivalem křesťanských hudebních skupin PilsAlive.

Asi dvě stě příchozích si mohlo vyslech­nout katecheze biskupa Tomáše Holuba a P. Vojtěcha Sivka, které se věnovaly životu v rodině. Pro děti byl připra­vený bohatý program, například divadélko, do kterého se malí návštěvníci aktivně zapojovali, keramika nebo poznávací hra.

Během celého dne zazněly koncerty křesťanských kapel a schol v rámci festivalu PilsAlive. Asi největší úspěch měly dětské scholičky, které ukázaly, že děti mají o hudbu stále zájem a starší hudebníci mají své pokračovatele.

Pro všechny přítomné biskup Tomáš sloužil mši svatou, která se kvůli náhlému prudkému dešti musela přesunout z původně plánovaného místa do přístřešku u stánku s občerstvením. I díky této nestandardní situaci měla akce rodinný a velice příjmy charakter. Děkujeme všem návštěvníkům.

25. června fotil Václav Beneš.